Radna Ewa Lewandowska ufunduje puchar dla zwycięzców pierwszego turnieju
2011-09-24

Zespół Szkół w Krzanowicach ma Orlika - jest pierwszym w gminie i 115. w województwie. Na uroczystym otwarciu kompleksu obecna była Radna Sejmiku Województwa Śląskiego Ewa Lewandowska. W oficjalnym otwarciu wzięli udział przedstawiciele władz gminy, województwa, starostwa, partnerskich samorządów z Czech, nauczyciele i młodzież.

Radną Sejmiku Województwa Ewę Lewandowską bardzo cieszą tego typu inwestycje, bo jak podkreśla "odczarowują stereotypy krążące wokół sportu". - Kiedyś sportowcy byli nie do końca dobrze postrzegani, a to ludzie stawiający nie tylko na rozwój sportowy, ale i wykształcenie. Sport doskonale kształtuje osobowość, uczy jak radzić sobie i z porażką, i sukcesem - mówi radna Sejmiku Województwa Śląskiego Ewa Lewandowska. - Orliki udowadniają, że w końcu zaczęło się przykładać odpowiednią wagę do aktywności ruchowej dzieci i młodzieży. A w dzisiejszych czasach, dobie komputerów i telewizji, to tym bardziej cenne! Można w końcu wstać z kanapy i swoje sportowe zainteresowania realizować na profesjonalnych, ogólnodostępnych obiektach - dodaje radna Lewandowska.

Radna Ewa Lewandowska zadeklarowała ufundowanie Pucharu Radnej Sejmiku dla zwycięzców pierwszego turnieju zorganizowanego na nowo otwartym Orliku.

Budowa Orlika w Krzanowicach pochłonęła ponad 1 mln zł. Po 1/3 inwestycję sfinansował rząd, marszałek województwa i gmina.

Zobacz relecją TV


Nowy Orlik


Nowy Orlik, pierwszy w gminie


Radna Ewa Lewandowska na uroczystym otwarciu Orlika

źródło: własne, foto: naszraciborz.pl.pl