Młodzi pływacy z Rosji i Litwy przybywają na mikołajkowe zawody na zaproszenie Radnej Sejmiku Województwa Śląskiego Ewy Lewandowskiej
2012-12-14

Pływacy z Moskwy i Kowna uczestniczyli w I Międzynarodowych Zawodach Mikołajkowych, które odbyły się na pływalni ZSOMS w Raciborzu. Kontakt z Rosjanami i Litwinami nawiązany został z inicjatywy Ewy Lewandowskiej, w efekcie współpracy z Waldemarem Kilianem z Katowic – sędzią pływania klasy międzynarodowej, pełniącym podczas zawodów funkcję sędziego głównego. Zaproszenie do pracy w Komisji Sędziowskiej przyjęła też pani Maria Wieloch, sędzia klasy związkowej, również z Katowic.

Ewa Lewandowska podkreśliła, że taka integracja sportowa jest bardzo pozytywna - pozwala na wymianę doświadczeń, nawiązywanie nowych kontaktów, daje motywację do nauki języków oraz pozwala przypuszczać, że współpraca międzynarodowa będzie się rozwijała przez wiele lat. Po zawodach ekipy sportowców miały również możliwość poznania Raciborza, zwiedzenia zamku oraz zrobienia drobnych przedświątecznych zakupów.

czytaj całość: http://sport.nowiny.pl/sport/87892-rosjanie-dotarli-do-zamku.html

relacja foto: http://sport.nowiny.pl/galeria/5166-rosjanie-zwiedzili-zamek.html

źródło: nowiny.pl