Sukces młodych pływaków z Raciborza
2011-07-20

Mimo poważnych problemów z zapleczem treningowym w Raciborzu, młodym pływakom z raciborskiego Zespołu Szkół Sportowych udało się przywieźć medale z dwóch ostatnich poważnych imprez sportowych - Mistrzostw Polski Juniorów 16-latków w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Mistrzostw Polski Juniorów 15-latków w Oświęcimiu.

W Ostrowcu Świętokrzyskim młodym pływakom udało się wywalczyć dwa medale: Agata Pawlisz (podopieczna Ewy Lewandowskiej) zdobyła srebrny medal na 100 metrów stylem klasycznym, a Wojciech Gabrysz (trenerka Maria Gawliczek) wypływał srebro na 200 metrów stylem grzbietowym.

Jeszcze lepiej poszło uczniom ZSOMS na mistrzostwach w Oświęcimiu. Podopieczny Marii Gawliczek Krzysztof Tokarski wywalczył aż trzy złote medale: na 50, 100 i 200 metrów w klasyku, Katarzyna Nawaryńska pod opieką trenerki Ewy Lewandowskiej do domu wróciła z trzema srebrami: na 50, 100 i 200 metrów w stylu grzbietowym, sukcesem mistrzostwa zakończyły się również dla Katarzyny Rogacz - wypływała brąz na dystansie 200 metrów w stylu klasycznym. - Do Oświęcimia pojechaliśmy po długim obozie przygotowawczym w Gliwicach. Daliśmy z siebie wszystko, myślę, że każdy był zadowolony ze swoich wyników - mówiła Nawaryńska.

Świetne wyniki udało się osiągnąć mimo problemów bazowych w Raciborzu. Przypomnijmy, że nadal trwa remont pływalni SMS-u, która ucierpiała podczas ubiegłorocznej powodzi. - To potężna praca i nierzadko wyrzeczenia z jakimi młodzi sportowcy musieli się zmierzyć. Treningi skoro świt, już od 6 rano dzięki przychylności władz raciborskiej uczelni, która użyczyła nam swojego obiektu przy Słowackiego. Ale nie tylko, na treningi wyjeżdżaliśmy również na pływalnie do Kietrza, a nawet Gliwic. Ale teraz czekamy już na nasz remontowany basen, pełną parą ma ruszyć we wrześniu - skomentowała trenerka dziewcząt Ewa Lewandowska.


Krzysztof Tokarski (w środku) zakończył mistrzostwa z trzema złotymi medalamiKasia Nawaryńska zdobyła na mistrzostwach trzy srebraKasia Nawaryńska (pierwsza z lewej) jest bardzo zadowolona ze swojego wynikuKasia Rogacz wywalczyła w Oświęcimiu brąz


źródło: własne