Wykonawcę boiska przy SMS-ie wybierze jednak Marszałek
2011-07-07

Skomplikowała się sytuacja planowanego boiska przy Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Procedury przetargowe, dotąd prowadzone przez raciborskie starostwo trzeba było wstrzymać. Inwestycję musi przejąć Urząd Marszałkowski, nowy organ prowadzący placówki. - Trzeba ogłosić nowy przetarg, a to niestety całą inwestycję najprawdopodobniej przesunie w czasie - mówi radna Sejmiku Ewa Lewandowska. - Najważniejsze jednak, że jest wola, a pieniądze zostały zabezpieczone - dodaje radna.

Budowa tego wielofunkcyjnego boiska ma potrwać nie dłużej niż osiem miesięcy. Przypomnijmy, że w zadaszonym kompleksie z ruchomą widownią znajdą się boiska do gier drużynowych, funkcja lekkoatletyczna ze 100-metrowym tartanem. Sportowcy marzą o wyprofilowaniu bieżni. - Cały czas nad tym debatujemy. Ale nawet jeśli nie uda się zrobić tego teraz, to nie znaczy, że elementów profilujących nie będzie można dołożyć w przyszłości. Przypomnę, że inwestycje realizowane z pomocą środków unijnych są specyficzne i wszelkie zmiany na takim etapie mogą tylko inwestycji zagrozić - wyjaśnia Lewandowska. Kompleks, jak szacuje radna, powinien być gotowy najpóźniej w połowie przyszłego roku.

Tymczasem w ZSMS trwa budowa pływalni. Elementy niecki nierdzewnej basenu już zostały zamontowane. - Obaj wykonawcy dobrze się ze sobą dogadują - twierdzi Lewandowska. Wszystko wygląda na to, że zostanie oddana do użytku zgodnie z planem, czyli we wrześniu tego roku.

źródło: własne